• Головна
  • Прес-центр
  • Новини

Сергій Касьянов (KSG Agro): «Нагодувати Україну в непевні часи». Інтерв’ю міжнародному інтернет-виданню Pig Progress 17.02.2023 р.

Сергій Касьянов (KSG Agro): «Нагодувати Україну в непевні часи»

Інтерв’ю міжнародному інтернет-виданню PigProgress 17.02.2023

https://www.pigprogress.net/the-industrymarkets/market-trends-analysis-the-industrymarkets-2/sergiy-kasyanov-ksg-agro-feeding-ukraine-in-uncertain-times/

KSG Agro - один з найбільших виробників свинини в Україні. Компанія базується в Дніпропетровській області, прифронтовій зоні, яка постійно потерпає від ракетних обстрілів на сході країни. У листопаді 2022 року компанія ввела в експлуатацію новий цех з переробки свинини. Сергій Касьянов, голова ради директорів KSG Agro, розповідає про стратегію агрохолдингу у воєнний час.

Як вторгнення Росії вплинуло на вашу діяльність?

"Повномасштабна війна поставила нас у ситуацію, коли ми отримали два фронти. Перший фронт - це армія, яка бореться з ворогом, а другий - це бізнес, який виробляє те, що необхідно людям: армії і всім нам. Сьогодні головне завдання українського бізнесу - зробити все можливе для нашої майбутньої перемоги.

KSG Agro поставила перед собою завдання докласти максимум зусиль для забезпечення безперебійного виробництва та постачання сільськогосподарської продукції. Це дуже важливо, адже під час війни продовольча безпека є важливим елементом загальної системи безпеки в країні. KSG Agro - одна з найважливіших складових продовольчої інфраструктури прифронтової Дніпропетровщини, області, яка не тільки сама себе годує, а й може допомогти іншим регіонам України".

Чи постраждали ваші потужності?

"На щастя, незважаючи на близькість до прифронтової зони, господарства нашого холдингу, в тому числі свинокомплекси, не постраждали. Але це не означає, що нам було легко. З початком війни наш агрохолдинг зіткнувся з невизначеністю. Всі попередні плани довелося скоригувати. У нашій компанії, як і в багатьох інших, найбільшим пріоритетом було забезпечити можливість безперебійної роботи. Для цього потрібно було вирішити багато соціальних і кадрових питань, адже велика кількість людей виїхала з країни. Тому ми почали відновлювати перервані ланцюжки постачання, канали збуту тощо. Почали тісніше співпрацювати з територіальними громадами та військовими адміністраціями, щоб забезпечити армію і тил усім необхідним".

Сергій Касьянов - голова ради директорів KSG Agro, він входить до її складу з березня 2011 року. Як основний акціонер групи, він відповідає за загальне керівництво та стратегічне планування бізнесу групи. Закінчив Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут у 1992 році, а також отримав ступінь кандидата технічних наук у 1998 році. Він став основним акціонером KSG Agro у 2006 році.

Як у вас йдуть справи сьогодні?

"Сьогодні частка нашої продукції свинарства на споживчому ринку Дніпропетровської області становить близько 80%. Але наші поставки виходять далеко за межі цього регіону, в тому числі в Харківську та Запорізьку області. З початку війни ми значно збільшили виробництво - на 20% порівняно з довоєнним часом. Ми вирощуємо зернові на 20 000 га землі, з яких виробляємо корми для тварин.

Компанія володіє повним циклом виробництва: ми вирощуємо всіх тварин на власному свинокомплексі, повністю контролюючи процес технологічного вирощування. Потім відправляємо продукцію на м'ясокомбінат, який є частиною нашої вертикальної інтеграції. Після цього вона потрапляє до мереж супермаркетів або безпосередньо до організацій, які споживають нашу продукцію.

Війна змінила уявлення про соціально відповідальне ведення бізнесу. На мою думку, головне завдання бізнесу зараз - не отримання прибутку за будь-яку ціну, а збереження кваліфікованих кадрів і робочих місць, утримання заробітної плати на гідному рівні та надання додаткових соціальних пільг тим, хто їх найбільше потребує. Під час війни важко всім.

У своїй соціальній політиці KSG Agro зробила ставку на три речі. Перше - не скорочення, а навпаки, збільшення кількості робочих місць.

Друге - підвищення відповідно до інфляції та своєчасна виплата заробітної плати.

Третє - взаємодія з регіональною владою. З початком війни багато українців виїхали за кордон, але Дніпропетровщина також прийняла багато внутрішньо переміщених осіб. Ці люди потребують уваги не лише з боку держави, а й з боку промисловості. Ми допомагаємо їм з працевлаштуванням, вирішуємо проблеми з житлом. Запустили програму продовольчої допомоги сім'ям з дітьми, активно допомагаємо з постачанням свинини для української армії та медичних закладів Дніпропетровщини".

Атаки Росії на об'єкти критичної інфраструктури України, схоже, впливають на енергопостачання по всій країні. Чи вплинуло це на вашу діяльність?

"Сьогодні весь світ бачить стратегію ворога: позбавити українців світла і тепла шляхом атак на об'єкти критичної інфраструктури. Можна мати скільки завгодно продуманих бізнес-стратегій, ефективну логістику, клієнтську базу і талановитий персонал, але якщо у ваших будівлях або цехах немає електроенергії та інших базових ресурсів, все це в одну мить перестає бути актуальним.

Ми в KSG Agro не могли дозволити собі такої ситуації, враховуючи, що є соціально відповідальним бізнесом, від якого залежить продовольча безпека як Дніпровського регіону, де ми працюємо, так і країни в цілому.

Наша безперебійна робота у воєнний час стала можливою завдяки плану енерго- та ресурсонезалежності, який ми почали реалізовувати на початку 2022 року, ще до початку бойових дій. Ставки в нашому бізнесі високі, адже ми маємо справу з тваринами - свинями та поросятами, а вони потребують особливих умов, зокрема температурного режиму. Тому ми облаштували автономне електропостачання, що дозволило свинокомплексу працювати навіть у разі перебоїв з електрикою.

Ми подбали не лише про енергозабезпечення свинокомплексу, а й про критично важливу інфраструктуру села, де розташовані наші тваринницькі потужності. Йдеться, наприклад, про забезпечення альтернативним джерелом енергії системи водопостачання. Для її живлення ми встановили на насосній станції потужний дизель-генератор, що дозволяє всім жителям села, в тому числі і багатьом нашим співробітникам, мати воду навіть під час відключень електроенергії.

Стабільна робота свинокомплексу дає нам можливість ефективно допомагати збройним силам. Ми опікуємося солдатами, залученими до армії з територіальних громад, з якими співпрацює наш Благодійний фонд "Майбутнє". Забезпечуємо їх усім необхідним, насамперед бронежилетами та іншою амуніцією. Реагуючи на запити військових частин, адміністрацій та госпіталів, ми безкоштовно допомагаємо українським солдатам продуктами харчування.

До речі, з початку війни KSG Agro відвантажила продукції на суму понад 10 мільйонів гривень (близько 250 тисяч євро, - ред.). Крім того, ми активно долучилися до програми виробництва тушонки для потреб армії, безкоштовно надавши 40 тонн м'ясної продукції.

Ми вирішили створити 3-місячний стратегічний запас сировини для виробництва комбікормів.

Чи є у вас проблеми з постачанням кормів, добавок, генетики чи ще чогось через війну?

«Війна призвела до руйнування логістики та затримок у виконанні зобов'язань деякими нашими партнерами та постачальниками. Тому ми вирішили створити 3-місячний стратегічний запас сировини для виробництва комбікормів. Реалізувати це непросте завдання нам допомогла наявність у структурі вертикальної інтеграції власного комбікормового заводу. Ця конкурентна перевага працювала на нашу користь навіть у мирний час, адже комбікорми в Україні переважно іноземного виробництва. Після падіння гривні він став значно дорожчим.

Метою створення стратегічного запасу було забезпечення безперебійної роботи свинокомплексу з урахуванням ризику перебоїв у постачанні кормових інгредієнтів через тимчасовий розрив ланцюга поставок у воєнний час.

З початком війни ми вивели комбікормовий завод на максимальні потужності. Раніше в одну зміну він працював з обсягом виробництва 100 тонн комбікорму на добу. У воєнний час він працює у дві зміни з обсягом виробництва понад 200 тонн на добу. Крім того, ми забезпечили власну логістику, а точніше доставку власним автотранспортом преміксів, необхідних для комбікормів, від нашого постійного партнера - компанії Cargill, яка пішла нам назустріч і додатково збільшила ліміти відвантаження. Щомісячний обсяг поставок преміксів та спеціальних кормів для новонароджених поросят становить 160 тонн.

Завдання створення стратегічного запасу було виконано, тому ми підтримуємо запаси інгредієнтів для виробництва комбікормів на кілька місяців вперед: зернові (ячмінь, кукурудза, пшениця, тритикале, сорго, вирощені на власних полях), борошномельний білок (висівки, соєвий шрот, соняшниковий шрот, соєва макуха, олія) та премікси".

З чим пов'язане відкриття нового відгодівельного цеху в Дніпропетровській області?

«Звичайно, під час війни не до інвестицій, адже головне - мати фінансову "подушку безпеки", щоб забезпечити безперебійний бізнес - наприклад, відновити виробничі потужності, якщо вони постраждають від ворожих обстрілів. Втім, я вже згадував про нашу стратегію воєнного часу: продовжувати розвиватися навіть у воєнний час. У нас є плани щодо омолодження та збільшення поголів'я свиней, яке, до речі, з початку воєнного року зросло на 24% з 50 000 до 62 000 голів.

Відкриття та введення в експлуатацію відгодівельного майданчика - це фінальна крапка в його реконструкції, закупівлі та облаштуванні сучасного обладнання (компанії Big Dutchman), тестуванні тощо. А процес цей тривалий, він розпочався ще до війни.

Ми вважаємо, що введення в експлуатацію нового відгодівельного комплексу на 2400 поросят - це наш внесок у зміцнення продовольчої безпеки України.

Ми спостерігаємо помірне зростання цін, обмежене купівельною спроможністю наших споживачів.

Що зараз відбувається на українському ринку м'яса свиней?

"Можна говорити про 3 етапи зміни цін під час війни. Спочатку ціни були на довоєнному рівні, а зростання попиту було незначним. Потім відбулося зниження цін через вихід з ринку "Слобожанського агрокомбінату", "АПК-Інвесту" та інших гравців (оскільки вони працювали на нині окупованих територіях - ред.). В результаті на ринку з'явилося багато свиноматок, і збільшення пропозиції штовхнуло ціни вниз. Але згодом ціни пішли вгору. Свою роль зіграли вихід з ринку південно-східних виробників, відсутність імпорту та зростання цін на пальне. Логістика суттєво не вплинула на зростання цін, оскільки стала проблемою лише для малих та середніх переробників, які взагалі не змогли купити пальне.

Зараз ми спостерігаємо помірне зростання цін, обмежене купівельною спроможністю наших споживачів. Це відповідає світовим тенденціям. У листопаді ціни на м'ясо свиней на світових ринках зросли на 0,2% в місячному обчисленні на тлі різкого збільшення попиту напередодні прийдешнього святкового сезону і впливу валютних коливань".

Які ваші очікування на майбутнє?

"Ми всі згодні з тим, що Україні потрібно зосередитися на коштах для фінансування військових операцій. Але ми повинні розуміти, що після перемоги буде період відновлення, і уряд повинен визначити певні пріоритети в галузі економіки та сільськогосподарського виробництва, наприклад, створити систему компенсації відсотків за кредитами. Чи буде вона фінансуватися за рахунок міжнародних донорів, репарацій чи інших джерел - не має значення. Необхідно створити умови, за яких банки могли б кредитувати за оптимальними ставками підприємства, що виробляють продукцію для забезпечення продовольчої безпеки країни. Зрозуміло, що імпорт не нагодує Україну.

Наша компанія виконує всі зобов'язання щодо забезпечення продовольчої безпеки і продовжує реалізовувати всі виробничі програми, розпочаті ще до війни. Але варто розуміти, що такі компанії, як KSG Agro, вже працюють у режимі підвищеного навантаження, тому розраховують на виважену та відповідальну політику з боку держави".

KSG Agro

KSG Agro - провідний вертикально інтегрований агрохолдинг в Україні. Основним видом діяльності холдингу є обробка землі та виробництво сільськогосподарських культур, а також свинарство. Холдинг утримує 62 000 голів на одному великому свинокомплексі, що робить його однією з 10 найбільших компаній в Україні в свинарському сегменті.

 

х
Зворотній зв’язок
Заповніть, будь-ласка, поля наведеної форми для відправки нам швидкого повідомлення
Дякуємо за Вашу зацікавленість!
Натискаючи кнопку і відправляючи дані, Ви приймаєте умови угоди користувача