Рослинництво агрохолдингу KSG Agro

Рослинництво – один з пріоритетів агрохолдингу

Історія рослинництва агрохолдингу KSG Agro розпочалась у 2001 р., коли було створене перше підприємство Групи – АТД «Дніпровський» із земельним банком біля 5 тис. га. В різні періоди, які минули з того часу, земельний банк був різним, а наразі складає біля 20 тис. га.

Враховуючи кліматичні особливості Дніпропетровського регіону, де сконцентровані господарства холдингу, рік від року кошик вирощуваних культур є стабільним: озимі - пшениця, ячмінь, рапс; ярові - соняшник та кукурудза, а також сорго, зимовий та яровий горох.

Рослинництво

Переважно рослинницькі господарства холдингу розташовані у Апостоловському районі Дніпропетровської області,  селах Новопокровка, Затишне та Першотравневе. 

З метою підвищення врожайності та зменшення втрат при збиранні врожаю холдинг використовує лише найкращу агротехніку. Зокрема, використовується техніка компаній  New Holland, John Deere та ін. Машини John Deere здатні виконувати операції за багатьма технологіями, в тому числі No-till.

Останнім часом зміни клімату у Дніпропетровському регіоні стають дедалі відчутнішими. Негативним є вплив літніх посух, що  посилюється проблемою ущільнення та ерозії ґрунтів. За оцінками фахівців, на сьогодні близько 70% усіх ґрунтів в Україні переущільнені, причому лише 20 % мають ознаки легкого ущільнення, 40 % мають середній ступінь ущільнення, а близько 10 % ґрунтів властиве значне ущільнення. Переущільнення ґрунтів щороку «вкрадає» 20–25 % врожаїв. Аби покращити ситуацію, господарства KSG Agro доповнюють класичні технології землеробства вертикальним обробітком ґрунту. Для цього використовується техніка Макс-Чизель від Great Plains, яка дозволяє покращити стан ґрунтів та підвищити продуктивність рослинництва.

Рослинництво

Такий обробіток особливо ефективний на полях, де спостерігається вітрова та водна ерозія. Він, зокрема, запобігає формуванню глибоких надмірно ущільнених прошарків, що погіршують капілярність ґрунтів, а отже, перешкоджають нормальному розвитку кореневої системи рослин. Вертикальний обробіток сприяє покращенню обміну вологою та повітрям, збільшенню кількості гумусу, дає можливість корінню проникати в глибокі шари ґрунту. Усе це стимулює збільшенню врожаїв й сприяє зменшенню витрат на обробіток кожного гектару.

Результати 2021 року

За результатами 2021 р. господарствами KSG Agro було зібрано найкращий врожай за останні 10 років, що став результатом не лише сприятливих погодних умов, а й оптимального використання новітніх технологій, засобів захисту  рослин, добрив тощо.

Рослинництво

Зокрема, в розрізі культур досягнуті наступні показники:

  • Пшениця озима – зібрано 30,659 т,  врожайність 43,6 ц/га, 
  • Ячмінь озимий – 8449 т, 46,5 ц/га,
  • Тритикале озиме – 470,9 т,  46 ц/га,
  • Ріпак озимий – 513,8 т, 14,1 ц/га,
  • Соняшник – 19550,8 т, 27,1 ц/га,
  • Сорго – 1529,4 т, 42,3 ц/га,
  • Кукурудза – 9333,5 т, 83,3 ц/га.

 Усього зібрано врожаю 70 506,4 т, що на 75% перевищує показник 2020 р. – 38 152 т.

Стратегія розвитку 

Пріоритетом у рослинницькому сегменті є підвищення ефективності використання землі. 

На даний час в рослинництві застосовується класична технологія вирощування сільгоспкультур, яка включає в себе комплекс агротехнологічних операцій, у т. ч. обробку зябі з обігом пласту і без обігу на глибині 25 - 30 см.

У поточному періоді та у майбутньому з метою підвищення ефективності використання землі KSG Agro планує перейти на більш інноваційні технології вирощування сільгоспкультур. 

Нині сучасні системи землеробства спрямовані на заощадження грунтових, біологічних, водних ресурсів, і навіть зниження собівартості  продукції. У технологіях обробітку ґрунту велика увага приділяється поступовому накопиченню рослинних (пожнивних) залишків на поверхні ґрунту. Такий підхід значно покращує умови живлення грунтових мікроорганізмів завдяки збагаченню органічною речовиною, що легко розкладається, а також захищає грунт від прямого попадання сонячних променів. 

Рослинництво

Ідея, що полягає у обробітку ґрунту, використовуючи мінімальні витрати, і при цьому - створюючи більш оптимальні умови для зростання та розвитку культур, існує давно. На основі багаторічних досліджень та дослідів було розроблено новий спосіб обробки ґрунту Strip-till (смугова обробка). При цьому способі відбувається мінімальний обробіток ґрунту. Він поєднує в собі переваги звичайної обробки ґрунту, серед яких швидше весняне просушування ґрунту та прогрів, з можливістю захисту ґрунтів від ерозії. Цей вид обробки здійснюється за допомогою спеціального обладнання – Strip-till-культиваторів. 

Strip-till у порівнянні з класичною системою сприяє суттєвій економії палива, приблизно у 2-4 рази. Економія відбувається за рахунок зменшення кількості проходів по полю. Strip-till сприяє збільшенню врожайності до 25%. Використання смугової обробки гарантовано забезпечує утворення довшої та розгалуженої кореневої системи культур. Збільшення загального обсягу коренів становить 20-40% порівняно з традиційною технологією. Це покращує доступ рослин до ґрунтової вологи та поживних речовин. Більш потужна коренева система, за такої обробки, дозволяє рослині охоплювати більше родючого горизонту. Урожайність культур у форматі Strip-till збільшується за рахунок більшого накопичення ґрунтової вологи та відповідно помітного зниження залежності врожайності культур від посушливих погодних умов. 

Strip-till сприяє економії коштів на добрива до 50%. Економія коштів на придбання мінеральних добрив відбувається за рахунок локального внесення добрив до кореневої зони. 

Strip-till сприяє збереженню природної родючості ґрунту. Поступово з кожним роком застосування технології Strip-till: збільшується вміст органічної речовини (гумусу); відбувається зниження щільності ґрунту; підвищується коефіцієнт інфільтрації води. Внаслідок збереження стерні попередника знижується ерозійна небезпека. 

Strip-till сприяє зменшенню витрат на сільськогосподарську техніку та оплату праці. Оскільки обробляється всього 30% поверхні ґрунту, знижуються вимоги до потужності трактора на одиницю площі, а за рахунок меншої кількості проходів по полю скорочується знос техніки. Як показує практика, вартість техніки для обробки менша на 70%. 

Відсутність осінніх пікових навантажень, передпосівної підготовки ґрунту навесні, одночасне виконання кількох операцій призводять до зменшення коштів на оплату праці.

Плануємо впровадження ще однієї інновації – крапельне зрошення. У перспективі збираємося зайняти під зрошення до 5 тис. га сільгоспугідь. На першому етапі - 150 га крапельного поливу виділимо під монокультуру кукурудзу, з плановою врожайністю 14 т/га, що покриє до 30% потреб у цій культурі нашого свинокомплексу. 

Ще одним фактором підвищення ефективності використання земельного банку є впровадження бобової культури у сівозміну - гороху, причому як традиційного ярого, так і зимуючого гороху Сербської селекції «Мороз», сім'яник якого на площі 50 га  вже закладено. Введення цієї культури як попередника під озиму пшеницю дозволяє гарантовано підвищити врожайність останньої на 5-10ц/га, а також отримати протеїновий корм для свинарства.

х
Зворотній зв’язок
Заповніть, будь-ласка, поля наведеної форми для відправки нам швидкого повідомлення
Дякуємо за Вашу зацікавленість!
Натискаючи кнопку і відправляючи дані, Ви приймаєте умови угоди користувача