KSG Agro rozpoczyna własne przetwarzanie roślin oleistych z dalszym eksportem

KSG Agro, ukraiński agroholding notowany na GPW w Warszawie, rozpoczyna przetwórstwo rzepaku i słonecznika. Później planowane jest doprowadzenie oleju do standardów unijnych bezpośrednio w UE i dalszy eksport.

Wojna w Ukrainie zmusiła producentów rolnych do zmiany strategii, szukania nowych kanałów sprzedaży produktów rolnych. Blokada ukraińskich portów morskich spowodowana agresją militarną Rosji uniemożliwia korzystanie z tradycyjnych łańcuchów logistycznych. W tych okolicznościach KSG Agro rozpoczęło na Ukrainie przetwórstwo rzepaku i słonecznika. Po rafinacji i pakowaniu oleju bezpośrednio w UE holding będzie eksportował produkty gotowe do spożycia.

- Realia wojenne skłaniają nas do wypracowania nowych rozwiązań strategicznych. Zdecydowaliśmy, że rzepak i słonecznik będą przetwarzane, mamy więcej szans sprzedawać ich w dobrej cenie za granicę w postaci oleju roślinnego, gotowego do spożycia – mówi Siergiej Kasjanow, przewodniczący rady dyrektorów KSG Agro.

Według Serhija Kasjanowa holding podpisał już kontrakt z jednym zakładem przetwórczym na Ukrainie. Obecnie trwają negocjacje z europejskimi partnerami w sprawie rafinacji oleju, jego rozlewu w butelki PET oraz późniejszej sprzedaży w UE i poza nią.

Aby rozwiązać problem dostarczania oleju do UE, KSG Agro zakupiło już w Turcji flexitanki, które pozwolą na jego transport konwencjonalnymi ciężarówkami.

х
Informacja zwrotna
Wypełnij poniższy formularz, aby wysłać nam szybką wiadomość
Dziękuję za zainteresowanie!
Klikając przycisk i wysyłając dane, akceptujesz warunki umowy użytkownika