Свинарство агрохолдингу KSG Agro

Свинарство – один з пріоритетів агрохолдингу

Згідно стратегії розвитку агрохолдингу KSG Agro, свинарство є одним з двох пріоритетних напрямків розвитку разом з рослинництвом. 

Історія свинарства KSG почалась у 2011 р., коли агрохолдинг придбав 50%-у частку у тваринницькому комплексі в с. Нива Трудова (Апостолівський  район, Дніпропетровська обл.) - третьому за значенням на території колишнього СРСР. 

Свинарство

Після проведення реконструкції частини корпусів та оснащення їх надсучасним обладнанням німецької компанії Big Dutchman у 2013 р. була закуплена партія свиней - біля 3 тис. свиноматок  та кнурів - датської породи DanBred - однієї з найкращих у світі (у 2021 р. вони були доповнені 1000 свиноматок канадської генетики Genesus). Персонал свинокомплексу пройшов професійну підготовку  за допомогою датських та канадських фахівців. 

Свинарство

На свинокомплексі одноразово утримується 52,5 тис. голів свиней, які у перспективі планується подвоїти. 

На даний час реконструйовано та введено в дію 16 корпусів. У 2022-2023 рр. здійснюється реконструкція трьох корпусів свинокомплексу, завдяки якій кількість свиней збільшиться на 2,5 тис. і досягне близько 55 тис. голів одноразового утримання, що дозволить збільшити обсяг продажу свиней на 7% на рік. 

Свинарство

Реконструкція відгодівельного комплексу, окрім іншого, дозволить підвищити рівень біобезпеки. З його введенням в експлуатацію буде розширено санітарні розриви та зросте кількість санітарних обробок. 

У 2023 р. завершиться реконструкція ділянки відтворення, що дозволить збільшити кількість свиноматок на 30% — з 4,5 тис.до 6,5 тис. голів. 

Важливою конкурентною перевагою холдингу є наявність у його структурі комбікормового заводу. Маючи власну сировину для виробництва комбікормів серед вирощуваних господарствами холдингу культур (пшениця, кукурудза, сорго та ін.) KSG Agro має можливість досягти оптимальної собівартості, незважаючи на зростання цін на комбікорми, переважно іноземного виробництва. 

Ключове завдання свинарського напрямку холдингу - збільшення поголів‘я до 110-120 тис. голів одноразового утримання та підвищення якості свиней. Цій меті сприяє початок у 2021 р. роботи з канадською генетикою Genesus, зокрема, закупівля у цього авторитетного канадського виробника ремонтного (2 тис. голів) та чистопородного (400 голів) поголів‘я, а також 12-ти кнурів. 

Перевагами генетики Genesus є висока безпека на стадії маточнику, неагресивні свиноматки з підвищеним материнським інстинктом, підвищений у порівнянні з іншими генетиками апетит, низька агресія на стадії відгодівлі (пов‘язана з високим апетитом), високі прирісти, можливість використання більш дешевих комбікормів, відмінні смакові якості та «мраморність» м‘яса (основна відмінність від інших генетичних компаній).

Важливими напрямками роботи у напрямку свинарства є активна робота щодо оптимізації структури стада; введення якісного ремонтного поголів‘я (виробництва Genesus) та вибраковка малоефективних свиноматок.

З 2021 р. у м. Дніпро працює власна лінія холдингу з випуску фасованої свинини, яка пропонує фасовку продукції, як в груповому, так і в поруійному форматі. Поту

Основними пріоритетами у сфері свинарства є: 

  • вихід на повну ефективну міцність у 2027 р. - 77 тис. поголів‘я, 6 тис. свиноматок, 17 тис. т на рік реалізація, 
  • вихід на ремонт власним чистопородним поголів‘ям у 2023 р., 
  • градуальне зростання поголів‘я свиноматок - до 350-400 голів; 
  • підвищення ефективності забійного цеху, зокрема, збільшення забою до 360 гол. на день.

Починаючи з перших днів пандемї коронавірусу, на свинокомплексі реалізовано комплекс заходів протидї COVID-19. На базі підприємства «Стронг-Інвест», що входить до складу агрохолдингу KSG Agro створено оперативний штаб протидії коронавірусу. До його функцій входить надання практичної допомоги для профілактики коронавірусної інфекції співробітниками свинокомплексу, їхнім родинам, усім мешканцями села Нива Трудова в період карантину, а також надання інформаційної та психологічної підтримки.

Особлива увага приділяється розосередженню співробітників на виробничих ділянках. Увесь персонал свинокомплексу забезпечений захисними масками, без них неможливі транспортування та проходження санпропускнику. Співробітники, які мають клінічні ознаки інфекції (підвищену температуру тіла, кашель, нездужання та ін.), до роботи не допускаються. Перед початком кожного нового робочого дня здійснюється клінічний огляд персоналу.

х
Зворотній зв’язок
Заповніть, будь-ласка, поля наведеної форми для відправки нам швидкого повідомлення
Дякуємо за Вашу зацікавленість!
Натискаючи кнопку і відправляючи дані, Ви приймаєте умови угоди користувача