KSG Agro rozpoczął siew słonecznika na powierzchni 7,3 tys. hektarów

KSG Agro rozpoczął siew słonecznika na powierzchni 7,3 tys. hektarów. Poinformowała o tym służba prasowa agroholdingu, powołując się na Dmytra Yemelchenkę, kierownika działu upraw KSG Agro.

Gospodarstwa należące do KSG Agro rozpoczęły siew słonecznika na łącznej powierzchni 7,3 tys. hektarów. W tej chwili zasiano 700 ha.

Siew odbywa się przy jednoczesnym zastosowaniu nawozów mineralnych i herbicydów doglebowych. Do gleby aplikowane są nasiona takich producentów jak Syngenta, Limagrain i Euralis.

W kampanii siewnej biorą udział trzy kompleksy siewne John Deere DB 55.

„Jesteśmy w pełni zadowoleni z warunków pogodowych, w jakich odbywa się kampania siewna, – komentuje Dmytro Yemelchenko. – Zapas wilgoci w glebie jest wystarczający. Ciepła pogoda od początku maja sprzyjała wydajnemu siewowi, aby zapewnić dobrej jakości plony słonecznika”.

х
Informacja zwrotna
Wypełnij poniższy formularz, aby wysłać nam szybką wiadomość
Dziękuję za zainteresowanie!
Klikając przycisk i wysyłając dane, akceptujesz warunki umowy użytkownika