KSG Agro rozpoczęło nawożenie upraw ozimych na powierzchni 3 600 hektarów
Gospodarstwa należące do holdingu rolnego KSG Agro rozpoczęły nawożenie upraw ozimych - pszenicy i rzepaku - na powierzchni 3 600 hektarów. Zostało to zgłoszone przez służby prasowe gospodarstwa rolnego.
Gospodarstwa należące do KSG Agro rozpoczęły nawożenie upraw ozimych na powierzchni 3 600 hektarów. Jeśli chodzi o uprawy, proces nawożenia prowadzony jest na następujących obszarach zasiewów:
- Rzepak ozimy - 1 400 ha,
- Pszenica - 2 200 hektarów.
Według Dmytro Yemelchenko, szefa działu produkcji roślinnej KSG Agro, w procesie nawożenia stosuje się UAN (azotan mocznikowo-amonowy), siarczan amonu i mocznik. Taki zestaw nawozów wynika zarówno ze zróżnicowania upraw, jak i obliczeń ekonomicznych. Obecnie najbardziej opłacalnym azotem jest mocznik.
Nawozy, w tym siarczan amonu, saletra amonowa i mocznik, są obecnie kupowane do wiosennych prac polowych. Gospodarstwa holdingu kontraktują również środki ochrony roślin (ŚOR) od znanych światowych producentów, takich jak Adama, Bayer, UPL itp.
Ponadto, począwszy od następnego sezonu, gospodarstwa rolne holdingu planują stosowanie płynnych nawozów kompleksowych. W tym celu holding przygotowuje się do zakupu sprzętu do siewników rzędowych DB55, które umożliwią stosowanie płynnych nawozów do gleby.

