KSG Agro w 2022 r. zwiększy uprawy rzepaku o 22%

KSG Agro w 2022 r. zwiększy uprawy rzepaku o 22%. Poinformowało o tym biuro prasowe holdingu rolnego, powołując się na dyrektora produkcji Dmytra Yemelchenkę.

W roku 2022 holding rolny KSG Agro zwiększy uprawy rzepaku o 22% – z 820 ha do co najmniej 1000 ha. Uprawy tej rośliny w doskonałym stanie przeszły do zimowania.

„Nasza strategia polega na tym, aby wyjść na co najmniej 1000 hektarów powierzchni upraw pod rzepakiem – komentuje Dmytro Yemelchenko. – Logika jest taka, że rzepak jest niezawodnym poprzednikiem pszenicy ozimej. Rzepak zbieramy w czerwcu i do połowy września pozwala on dobrze przygotować glebę, gromadząc w niej wystarczającą ilość wilgoci. W wyniku czego pszenica, którą siejemy na tych obszarach uprawnych, daje dobre siewki i ma czas na krzewienie”.

Według Dmytra Yemelchenki wyniki 2021 wykazały, że pszenica uprawiana na obszarach, na których rzepak był poprzednikiem, dała od 500 do 1000 kg na hektar wzrostu, w porównaniu z tym, co zostało zasiane po słoneczniku.

DOSSIER

KSG Agro – jeden z głównych holdingów rolnych Ukrainy, europejska innowacyjna grupa firm, działająca na zasadzie integracji pionowej. Akcje holdingu są notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. KSG Agro jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Biznesu (EBA) oraz Stowarzyszenia „Hodowcy Świń Ukrainy”. Podstawową działalnością firmy jest uprawa i produkcja upraw rolnych, a także produkcja wieprzowiny, za którą odpowiada „Strong-Invest” Sp. z o.o. Począwszy od września 2014 roku, KSG Agro realizuje nową strategię rozwoju, zgodnie z którą firma rozwija najbardziej obiecujące projekty, przede wszystkim hodowlę trzody chlewnej, a także uprawę roślin.

х
Informacja zwrotna
Wypełnij poniższy formularz, aby wysłać nam szybką wiadomość
Dziękuję za zainteresowanie!
Klikając przycisk i wysyłając dane, akceptujesz warunki umowy użytkownika