KSG Agro wprowadza kolendrę do płodozmianu
W 2024 r. holding rolniczy KSG Agro wprowadzi do swojego płodozmianu nową roślinę - kolendrę. Poinformowała o tym służba prasowa holdingu, powołując się na szefa działu produkcji roślinnej firmy, Dmytro Yemelchenko.
W 2024 r. KSG Agro wprowadzi do swojego płodozmianu kolendrę, nową uprawę, która będzie uprawiana na powierzchni 220 hektarów.
"Nie jest tajemnicą, że ze względu na wojnę na pełną skalę ceny niektórych upraw nie pozwalają producentom rolnym na ich uprawę z zyskiem. To zachęca nas do wprowadzania zmian w zakresie uprawianych przez nas roślin. "Tak więc w tym roku dodajemy do naszego płodozmianu kolendrę, która jest najszybciej rosnącą spośród innych upraw olejków eterycznych na Ukrainie" - mówi Dmytro Yemelchenko - "Kolendra jest dość opłacalna, ponieważ jest surowcem do produkcji olejków eterycznych wykorzystywanych w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Ważne jest dla nas również to, że najlepszymi poprzednikami kolendry na polach są rośliny ozime, a także dobrze rośnie po kukurydzy".

