KSG Agro wyeksportowało 4600 ton pszenicy do Hiszpanii

Holding rolniczy KSG Agro wyeksportował 4600 ton pszenicy na rynek hiszpański. Poinformowała o tym służba prasowa firmy.

W grudniu 2023 roku holding rolniczy KSG Agro wyeksportował 4600 ton pszenicy na rynek hiszpański. Pszenica została zakupiona przez firmy handlujące zbożem.

"W czasie wojny każda dostawa eksportowa jest zawsze zadaniem z wieloma niewiadomymi. Niemniej jednak, pomimo wielu trudności, nadal eksportujemy zboże na rynki międzynarodowe" - mówi Sergiy Kasianov, prezes zarządu KSG Agro - "Czujemy się odpowiedzialni, ponieważ w tym najtrudniejszym okresie w historii Ukrainy bezpieczeństwo żywnościowe wielu krajów zależy od nas, producentów rolnych i eksporterów. Dlatego eksport produktów rolnych jest nie tylko sposobem na dywersyfikację naszej sprzedaży i zarabianie waluty obcej, ale także wkładem w globalne bezpieczeństwo żywnościowe i stabilność".

Jak informowaliśmy wcześniej, w pierwszym kwartale 2023 roku KSG Agro wyeksportowało 4 200 ton zbóż, głównie do Azji i Afryki. Dostawy eksportowe były realizowane w ramach korytarza zbożowego przez porty w Odessie i regionie odeskim.

х
Informacja zwrotna
Wypełnij poniższy formularz, aby wysłać nam szybką wiadomość
Dziękuję za zainteresowanie!
Klikając przycisk i wysyłając dane, akceptujesz warunki umowy użytkownika