KSG Agro zakończyło kampanię zbiorów zbóż ozimych w 2023 r. na powierzchni około 6,34 tys. hektarów

Gospodarstwa należące do KSG Agro zakończyły kampanię zbioru upraw ozimych - jęczmienia, rzepaku i pszenicy - na łącznej powierzchni około 6,34 tys. hektarów. Poinformowała o tym służba prasowa gospodarstwa rolnego, powołując się na kierownika działu upraw Dmytro Emelchenko.

Gospodarstwa holdingu rolnego KSG Agro zakończyły kampanię zbiorów upraw ozimych - jęczmienia, rzepaku i pszenicy - na łącznej powierzchni około 6,34 tys. hektarów.

Jęczmień został zebrany na powierzchni 1 100 hektarów z wydajnością 3 ton na hektar, rzepak na powierzchni 2 138 hektarów z wydajnością 2,5 tony na hektar, a pszenica na powierzchni 3 100 hektarów z wydajnością 5 ton na hektar.

W kampanii żniwnej wzięło udział 13 kombajnów, z których 2 to John Deere, a pozostałe to Claas Lexion. Ponadto do transportu plonów wykorzystano 4 kosze przeładunkowe i około 50 ciężarówek.

"Wydajna praca zespołów gospodarstwa i warunki pogodowe z wystarczającą ilością opadów zaowocowały dobrymi zbiorami. Pomimo pesymizmu co do upraw ozimych jesienią i zimą ze względu na wyższe ceny nawozów i środków ochrony roślin, osiągnęliśmy próg rentowności, a nawet pozostaliśmy na plusie" - podsumowuje Dmytro Yemelchenko.

х
Informacja zwrotna
Wypełnij poniższy formularz, aby wysłać nam szybką wiadomość
Dziękuję za zainteresowanie!
Klikając przycisk i wysyłając dane, akceptujesz warunki umowy użytkownika