KSG Agro zakończyło kampanię zbioru słonecznika z plonem 24 centów z hektara
Gospodarstwa rolne holdingu KSG Agro zakończyły kampanię zbioru słonecznika z wydajnością 24 centów z hektara. Poinformowała o tym służba prasowa firmy, powołując się na Dmytro Emelchenko, kierownika działu upraw holdingu rolnego.
Gospodarstwa wchodzące w skład holdingu rolnego KSG Agro zakończyły kampanię zbioru słonecznika na powierzchni 7 360 hektarów z wydajnością 24 centów na hektar.
"Jesteśmy zadowoleni z wyników kampanii żniwnej, której pomogły warunki pogodowe z wystarczającymi opadami deszczu. Spodziewaliśmy się, że ostateczny plon będzie w przedziale 23-25 cwt/ha, ale w rzeczywistości uzyskaliśmy 24 cwt/ha", komentuje Dmytro Emelchenko, "Tegoroczna kampania żniwna była opóźniona, ponieważ częściowo wykorzystaliśmy późno wysiane nasiona. Powinniśmy również wspomnieć o wynikach oddziału Apostolivske, który po raz pierwszy od dołączenia do gospodarstwa osiągnął wysokie plony słonecznika na poziomie 24,5 c/ha".
Wraz z kampanią zbioru słonecznika, gospodarstwa holdingu zasiały pszenicę ozimą na powierzchni 2 tys. hektarów i rzepak na powierzchni 1,5 tys. hektarów.
"Osobliwością tegorocznych upraw ozimych było to, że ze względu na warunki pogodowe sialiśmy prawie na sucho. Niemniej jednak sadzonki otrzymane pod koniec października są w zadowalająco dobrym stanie", powiedział kierownik działu produkcji roślinnej gospodarstwa rolnego.

