KSG Agro zakończyło siew słonecznika na powierzchni 7,35 tys. ha
KSG Agro zakończyło siew słonecznika na powierzchni 7,35 tys. hektarów. Poinformowała o tym służba prasowa holdingu rolnego, powołując się na Dmytro Yemelchenko, kierownika działu upraw w KSG Agro.
Gospodarstwa wchodzące w skład holdingu rolnego KSG Agro zakończyły siew słonecznika na łącznej powierzchni 7,35 tys. hektarów.
"Tegoroczna wiosna nie była łatwa: w kwietniu mieliśmy obfite opady. W marcu i kwietniu w niektórych naszych gospodarstwach opady w ciągu sześciu miesięcy wyniosły 170 mm. Z powodu deszczu w kwietniu prawie nie mogliśmy wyjechać do pracy na polach" - mówi Dmytro Yemelchenko. - "Deszczowy kwiecień spowodował, że na polach pojawiły się chwasty, co niestety oznaczało dodatkowe koszty dla rolników. Jednak pogoda zapewniła wystarczający poziom wilgoci w glebie, co jest korzystnym czynnikiem dla kampanii siewnej, która rozpoczęła się w maju".
Podczas kampanii siewnej wykorzystano trzy kompleksy siewne John Deere DB 55 o wydajności 200 hektarów dziennie.
Obecnie gospodarstwa rolne gospodarstwa rolnego przeszły do nowego etapu pracy: chemicznej i mechanicznej uprawy gleby przy użyciu kultywatorów mechanicznych i bron wirnikowych.
W chwili obecnej na polach gospodarstwa rolnego wykiełkowały umiarkowane siewki, które są w dobrym stanie.

