KSG Agro zwiększyło przychody o 23% w pierwszym półroczu 2023 r.
W pierwszym półroczu 2023 r. KSG Agro zwiększyło przychody o 23% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Tak wynika z raportu spółki opublikowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
W pierwszym półroczu 2023 r. KSG Agro zwiększyło przychody o 23% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - z 6,2 mln USD do 7,4 mln USD. Ponadto w tym samym okresie zysk wzrósł z 0,86 mln USD w pierwszej połowie 2022 r. do 1,04 mln USD w okresie styczeń-czerwiec 2023 r.
"Przychody w 2023 r. były stosunkowo wyższe ze względu na niższą sprzedaż w pierwszym kwartale 2022 r., na którą duży wpływ miało rozpoczęcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Podobnie jak w poprzednim roku, w 2023 r. gospodarstwo wykorzystywało więcej własnego zboża do produkcji paszy zamiast go kupować (w celu zmniejszenia zależności od zewnętrznych dostawców składników paszowych podczas wojny), ale w 2023 r. grupa rozpoczęła również eksport upraw zbożowych, zwiększając tym samym sprzedaż w porównaniu z 2022 r." - wyjaśniono w raporcie dynamikę wzrostu.

