KSG Agro zwiększyło przychody ze sprzedaży o 45% w pierwszym kwartale 2023 roku

KSG Agro zwiększyło przychody ze sprzedaży o 45%, a EBITDA o 23% w pierwszym kwartale 2023 roku w porównaniu do tego samego okresu w 2022 roku. Poinformowały o tym służby prasowe holdingu rolniczego w nawiązaniu do raportu spółki opublikowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Holding rolniczy KSG Agro w pierwszym kwartale 2023 roku, w porównaniu do analogicznego okresu 2022 roku, zwiększył przychody ze sprzedaży o 45% - z 3,54 do 5,12 mln USD, a EBITDA - o 23% - z 1,52 do 1,87 mln USD. Ponadto w raportowanym okresie zysk brutto spółki wzrósł o 46%, z 1,41 mln USD do 2,06 mln USD, a zysk operacyjny o 37%, z 1,12 mln USD do 1,54 mln USD.

"W pierwszym kwartale tego roku kontynuowaliśmy wdrażanie naszej jasnej i zrozumiałej strategii koncentracji na trzech uprawach ozimych, dwóch uprawach letnich i trzodzie chlewnej tej samej rasy", komentuje Sergiy Kasianov, Przewodniczący Rady Dyrektorów KSG Agro. - "Produkty holdingu, które są częścią podstawowej żywności, są zawsze poszukiwane, a szczególnie będą poszukiwane w 2023 roku, podczas pełnej inwazji na Rosję. W pierwszym kwartale 2023 r. wyeksportowaliśmy 4,2 tys. ton zbóż (pszenicy, kukurydzy, jęczmienia), głównie do Azji i Afryki. Dostawy eksportowe były realizowane w ramach istniejącego korytarza zbożowego przez porty w Odessie i regionie Odessy oraz inne miejsca logistyczne. Wszystko to miało pozytywny wpływ na dynamikę zysków i innych wskaźników finansowych".

х
Informacja zwrotna
Wypełnij poniższy formularz, aby wysłać nam szybką wiadomość
Dziękuję za zainteresowanie!
Klikając przycisk i wysyłając dane, akceptujesz warunki umowy użytkownika